Кампания посвящена 4 актуальным темам: потребление, вода, земля и воздух. Внутри каждой из этих тем есть проблемные подтемы, и каждая команда должна выбрать из них одну, которой она посвятит усилия в конкретный период для поиска решения. В течение всей кампании команды берут на себя обязательство рассмотреть четыре разных проблемы по четырем разным темам.

ПОТРЕБЛЕНИЕ 👉 Oтправить домашнее задание c 27 февраля по 5 марта (голосование открыто до 23:59). Голосуйте за своих любимцев с 6 до 12 марта (голосование открыто до 23:59).

ВОДА 👉 Oтправить домашнее задание c 27 марта по 5 апреля (голосование открыто до 23:59). Голосуйте за своих любимцев с 6 до 12 апреля (голосование открыто до 23:59).

ЗЕМЛЯ 👉 Oтправить домашнее задание c 27 апреля по 5 мая (голосование открыто до 23:59). Голосуйте за своих любимцев с 6 до 12 мая (голосование открыто до 23:59).

ВОЗДУХ 👉 Отправить домашнее задание по 20 мая (голосование открыто до 10:00). Голосуйте за своих любимцев с 21 до 27 мая (голосование открыто до 23:59).


ВОЗДУХ 👇

  • Галерея
  • Сортировать по:

Победители конкурса

1 место
Kadrina Keskkooli 3.e klass
https://liigumevabalt.weebly.com/
849
2 место
SULELISED
623
3 место
Vastseliina Gümnaasiumi 2.b
https://www.youtube.com/watch?v=yZ-xUKG-URg&t=8s
521
Rohetiim

Teema: Metsa vabalt

Valisime antud teema, sest see kõnetas meid kõige rohkem. Samuti oli teemas võimalik valida igal liikmel endale sobiv ülesanne.
Кол. голосов:  22
Vastseliina Gümnaasiumi 2.b
https://www.youtube.com/watch?v=yvdgTw6jsw8&feature=youtu.be
Teema: Vaba teema – „Võta Vabalt“ saadik

Oleme selle vahva projekti jooskul omandanud erinevatest looduse valdkondadest - ÕHK, MAA, VESI, TARBIMINE - erinevaid teadmisi ja säästmise viise. Nüüd võtsime kõik projekti jooksul õpitu kokku ja iga õpilane vormistas oma plakat, kuhu pani kirja oma pere reeglid/nipid/eesmärgid/lubadused. Plakatid riputati kodudes külmappidele, koridoridesse, kapile või mujale perele hästi nähtavasse kohta, et need pereliikmetel ikka silma all oleks ja end meelde tuletaks.
Кол. голосов:  411
Nurmenukk

Teema: Kodu sisekliima

Töökorras suitsuanduri vajalikkus kodudes on oluline. Markose teekond algas ohutuskoolitusega Kehtna vabatahtliku päästekomando juures, kus selgitati suitsuanduri ja vingugaasianduri erinevust ning mis maitse tekib suhu mürgistuse puhul. "Tere, tulin teie suitsuandurit ja vingugaasiandurit kontrollima"- selle lausega avanes Markosele 8 ust. Koos kontrolliti üle 16 suitsuandurit ja 3 vingugaasiandurit. 2 suitsuandurit vajasid patareivahetust ja üks suitsuandur tuli paigaldada. Näidati, kuidas vanemad inimesed kontrollivad suitsuandurit ,kui nad ei ulata andurini. Teine teema oli meil "Metsa vabalt". Helena istutas 7 kaseistikut. Taimi istutades märkas ta, et loodus teeb seda istutustööd ka ise. Kõik istutatud kased kasvavad rõõmsalt. Rebeka hoolitseb omakasvatatud tomatitaime eest ja lubas ka tomateid meile maitsta anda. Karl pani kasvama kapsataimed. Tänaseks on seemnetest sirgunud ilusad suured taimed, mis ootavad veel soojemaid ilmasid, et neid saaks õue istutada. Lapsed oskavad hinnata olemasolevat, väärtustada meid ümbritsevat.
Кол. голосов:  160
Jaaniussikesed

Teema: Vaba teema – „Võta Vabalt“ saadik

Võta vabalt kampaania jooksul oleme saanud palju uusi ja värskendasime vanu teadmisi ja oskusi. Asendasime (õmblesime) kilekotti riidekottiga. Hoidsime kokku vett ja elektrit, koristasime meie loodust. Osalemine innustas meid veel rohkemgi uurida ja tegeleda looduse ja keskkonnaga seotud teemadega. Meie Eestimaa loodus on imeline ja väga tähtis on tema elurikkuse säilitamine. Loodame, et omandatud oskused ja teadmised muutuvad meie põngerjatele ja nende vanematele harjumuseks. Et saada kinnitust kas meie tutvusringkond on teadlik keskkonna probleemidest küsisime neid „Mida sa saad teha looduse heaks?” 1. Iga kevad istutan puid.2. Käin jala, sõidan- jalgrattaga, ühistranspordiga.3. Kingin sõbrale oma istutatud puu, põõsa, lille jne. 4. Maakodu ümbruse hoian  korras.5.Istutame kõrvitsataimi, et sügisel  kõrvitsaid loomaaeda viia.6.Hoida maastike ja parke meie kodukohas puhtana.7.Rajame lastele mängupargid loodusesse ja hoiame prügist puhtana.8.Kui grillime, siis ettenähtud kohas. 9.Kasutame sisseostude kojukandmiseks paberist kotte.10.Kasutatud riided anname sõpradele.11.Tööjuures kasutame ainult IT teenust (ei kasuta paberit).12 Ei viska prügi looduses.13.Ei osta hulgaliselt palju asju, mida pärast läheb prügikasti.
Кол. голосов:  199
Jaaniussikesed

Teema: Metsa vabalt

Valisime selle teema, sellepärast et, selle teema juures saab lastega väga palju erinevaid tegevusi läbi viia, palju uurida ja katseid taha ning läbi selle omandada palju uusi teadmisi ja oskusi. Alustasime kõigepealt sellest , et rääkisime lastele õhust ja õhu saastumisest. Arutasime lastega miks puud on kasulikud ja kui tähtsad nad on meie elus. Proovisime teha vanadest paberitest uue paberi. Mis oli meie jaoks uus ja põnev kogemus. Mida hakkame rakendama edaspidi oma töös. Lastele ka meeldis uue paberi tegemise protsess ning tulemus ülltas ja rõõmustas neid. Arutlesime lastega taimede „evolutsioonit”, kuidas seemnest kasvab taim. Seejarel panime mulda kuuse seemned. Selle valiku tegid lapsed ise. Uurisime asjatundjatelt, kuidas on õige istutada kuusepuu. Selgus, et see ei olegi nii lihtne. Kuusk vajab palju hoolt. Aga me jaame lootma, et tuleb midagi välja. Selleks, et näidata lastele kiiremat tulemust istutasime sibulaid. Lõpuks rääkisime lastega et mida nad ise saavad teha et meie õhk oleks puhas: 1. Kui istud vanematega autos palu, et ema ja isa lülitavad mootori välja. 2. Ole sportlik , jaluta, sõida rattaga koos ema ja isaga. 3. Toalt lahkudes kustuta tuli. 4. Küsi oma ema ja isa käest kuidas saab veel energiat säästa.
Кол. голосов:  194
Tondi põhikooli LÕ
https://youtu.be/_MXFeesva-k
Teema: Vaba teema – „Võta Vabalt“ saadik

Valisime selle teema, et anda oma panus inimeste keskkonnateadlikkuse suurendamisele. Oleme projekti raames uusi vaatenurki ümbritsevast maailmast saanud ning samm sammult vastutustundlikumaks kasvanud. Kogu kooliperet kaasav kampaania "MIS NÄOGA VAATAVAD PUUD ILMAELU" on tõepoolest kaasav. Meie weebisein täieneb igapäev uute põnevate leidude ja vaimukate mõtetega. Osalejad on kommeteerinud, et enam ei saagi õue minna, nii et puid ei vaataks ja nendega mõtteid ei vahetaks. Veebiseinal on postitusi nii õpilastelt, õpetajatelt, kooli töötajatelt, lastevanematelt ja meie sõpradelt.
Кол. голосов:  144
Vastseliina Gümnaasiumi 2.b
https://www.youtube.com/watch?v=yZ-xUKG-URg&t=8s
Teema: Liigu vabalt

Oleme kõik olnud viimased kuud kodused ja veetnud palju aega kodus ning ekraanide taga. Rohkem oleks vaja aega veeta õues. Mida aga seal õues teha? Meie tegime GPS-kunsti! On eesti keel, kunstiõpetus, loodusõpetus, informaatika ja kehaline kasvatus - kõik ühes! Saime olla õues ja jäädvustada igaüks ühe tähe, numbri või kirjavahemärgi jalutades, joostes või rattaga sõites. Kõige toredam oli see, et ka pereliikmed võeti liikumisel kampa!
Кол. голосов:  521
Kohtla-Järve Sipelgad

Teema: Vaba teema – „Võta Vabalt“ saadik

"Võta Vabalt" kampaania oli väga huvitav ja kasulik algatus. Meie rühma lapsed, lapsevanemad ja õpetajad said ülesannete täitmise käigus teada palju uut ja põnevat. Me tõesti püüame olla hoolivamad meid ümbritseva looduse vastu. Laste vaatepilt on muutunud, õpetajad said palju inspiratsiooni ja lastevanematel olid uued väljakutsed.
Кол. голосов:  150
Potsataja

Teema: Vaba teema – „Võta Vabalt“ saadik

Учебная программа группы включает в себя элементы экологического воспитания.
Кол. голосов:  22
Öökullid

Teema: Vaba teema – „Võta Vabalt“ saadik

Öökullid on kõigeteadjad ja oma uusi teadmisi tuleb ju teistega jagada. Panime kirja, kellele saavad öökullid oma tarkust edasi anda.
Кол. голосов:  50
Kohtla-Järve Sipelgad

Teema: Kodu sisekliima

Suitsuandur on kohustuslik igas majapidamises. Otsustasime uurida palju lapsed üldse suitsuandurist teavad ja kas ikka kõigil kodudes on suitsuandur olemas.
Кол. голосов:  437
Rukkilille Herilased

Teema: Metsa vabalt

Valisime just selle teema, sest mets mängib olulist rolli keskkonnas. Mets on koduks paljudele elusolenditele ja on oluliseks looduslikuks varuks inimese elus ning tegevuses, seepärast suuname lapsi mõistma, et hoolitsedes taimede eest, me hoolitseme metsloomade, lindude ja putukate eest ning samas õpime hindama mida ja milleks me kasutame.
Кол. голосов:  88
Öökullid

Teema: Metsa vabalt

Meie pidasime kõige arukamaks külvata ja istutada taimi. See oli hea teema Ülejäägi vabalt jätkuks.
Кол. голосов:  64
Rukkilille Herilased

Teema: Vaba teema – „Võta Vabalt“ saadik

Valisime just selle teema, sest väärtustame looduse andeid ja suuname lapsi hoida loodust.
Кол. голосов:  99
Mängupesa

Teema: Metsa vabalt

Istudada ise midagi ja tunda rõõmu.
Кол. голосов:  26
Kastan

Teema: Liigu vabalt

Kevadised päikeselised ilmad kutsuvad õue õppima, mängima ja liikuma.Oluline oli näidata lastele ja nende peredele, et liikumine võib olla lõbus ja mänguline.Perega koos liikumine, õues viibimine ja ühine tegutsemine õpetavad lapsele, et liikumine on igapäevaelu oluline osa. Mängisime erinevaid liikumismänge,looduses bingosid ja tegime GPS-kunsti. Liikuda on vahva, liikuda on hea! Liikudes terveks ja tugevaks!
Кол. голосов:  137
Mesilinnud

Teema: Metsa vabalt

Valisime selle teema, sest selle tulemused mõjutavad meid aasta lõikes kõige enam - kui praegu taimed mulda panna ning nende eest järjepidevalt hoolitseda, saame nende abil oma toidulauda rikastada ka suvel ja sügisel. Külvasime koos porgandeid ja herneid ning erinevaid maitsetaimi. Oma aiast pärit ja armastusega kasvatatud toit on kohe palju parema maitsega kui poe oma ning lisaks sellele teame täpselt kui orgaaniliselt ning puhtalt neid kasvatatud on!
Кол. голосов:  18
Mesilinnud

Teema: Vaba teema – „Võta Vabalt“ saadik

Õppisime tänu programmile väga palju ning saime koos kvaliteetaega veeta. Head asja tuleb ka teistega jagada - siis saavad ka sõbrad teadlikumaks.
Кол. голосов:  19
Kadrina Keskkooli 3.e klass
https://liigumevabalt.weebly.com/
Teema: Liigu vabalt

Meie klassis kujunevad mai ja juuni teadlikult liikumiskuudeks, sest aina ilusamaks muutuvad kevadilmad suunavad pilgud õue poole vaatama. Kuna õppida saab ka õues, siis ühildame meeldiva kasulikuga. Värskes õhus viibimine aitab õppimisega paremini toime tulla ning ühised tegevused annavad võimaluse koos perega rohkem koos olla. Lisaks vähendame oma tegevusega kindlasti ka heitgaaside hulka õhus, sest autod seisavad jõude garaažis.
Кол. голосов:  849
Kadrina Keskkooli 3.e klass
https://www.youtube.com/watch?v=2vOpzItTcB8
Teema: Vaba teema – „Võta Vabalt“ saadik

Oleme märkamatult, mitme kuu jooksul, saanud VÕTA VABALT saadikuteks, sest hoolime keskkonnast. Keskkond ei ole ainult maa, õhk või vesi, vaid kõik see, mis meid ümbritseb. Meie mõtted, suhtumine ja teod on olulised. Hoiame looduses elavaid liike, kasvatame ja istutame taimi, vähendame prügi tekitamist ja pöörame tähelepanu prügi sorteerimisele, tarbime targalt, säästame vett ja elektrit, liigume rohkem!
Кол. голосов:  161
Pilvetriinud

Teema: Liigu vabalt

Meie lasteaed on liitunud tervist edendavate lasteaedade võrgustikuga ning õuesõpe ja liikumine on käinud käsikäes. Õpetaja valmistatud õppemäng sobis selleks suurepäraselt.
Кол. голосов:  29
Tondi põhikooli LÕ

Teema: Kodu sisekliima

Tühipaljas õhk, mis sellest ka rääkida, oli õpilaste esimene mõte. Uurisime siis pisut oma kodu, andureid, toataimi, vaatasime Ringvaate testi vigngugaasi leviku kohta ning teema muutus järjest huvitavamaks. Kõige enam tekitas elevust väide, et "linnakeskkondades võib siseruumi õhk olla saastatum kui õues". Uurisime novaator.err.ee teadusartikleid õhu kohta ja oleme nüüd märksa targemad.
Кол. голосов:  49
Kadrina Keskkooli 6.a klass
https://www.youtube.com/watch?v=8eiqnIjOAaM
Teema: Vaba teema – „Võta Vabalt“ saadik

Tegime video, mis reklaamib kampaaniat Võta Vabalt. Me olime väga õnnelikud, et seda teha saime, sest me oleme alati tahtnud teha videot selles kampaanias ja nüüd oli lõpuks meil see võimalus. Me kõik olime enne seda video tegemist väga ootusärevil, et saame lõpuks teha midagi, mida me oleme nii palju aega tahtnud teha.
Кол. голосов:  69
Kadrina Keskkooli 6.a klass

Teema: Metsa vabalt

Me tahtsime teada saada rohkem metsast ja puudest ning kuidas inimene mõjutab oma tegevusega neid. Eesti on metsarohke riik ja meie metsi tuleb targalt kasutada ja hoida, et see ilus loodusime ei häviks. Seega kasvatasime seemnetest taimi (maitsetaimed, tomatid, sibul) ja istutasime puid. Tarbisime vähem paberit ja kasutasime seda säästlikumalt.
Кол. голосов:  149
SULELISED

Teema: Metsa vabalt

Metsa ja taimede teemaga tegeleb meie rühm igapäevaselt. Kasvatame seemnetest erinevaid aiakultuure ja püüame nakatada selle pisikuga meie rühma lapsi ja vanemaid. Paljudes peredes tegeletakse taimekasvatusega juba aastaid. Taimede kasvatamisest ja hooldamisest peame väga lugu, sest enda kasvataud viljad on kõige maitsvamad.
Кол. голосов:  623
sulelised

Teema: Vaba teema – „Võta Vabalt“ saadik

Nelja erineva kampaania käigus on meie teadmised ja oskused täienenud uue rohelisema ja keskkonda säästvama mõtteviisiga. Ole ka sina üks osa rohelisemas keskkonnas!
Кол. голосов:  323
Nurme kooli TT klass

Teema: Metsa vabalt

Mets peidab endas suurt, silmaga nähtamatut varandust (metsa nimetatakse ka "roheliseks kullaks". Kahjuks on inimeste elustiil ja metsade maharaiumine looduskeskkonna tasakaalu tõsiselt rikkunud. Ainult oma teguviisi muutmine võib meid katastroofist päästa. Puud hoiavad nad inimesi ka emotsionaalselt tervetena.
Кол. голосов:  78
Nurme kooli TT klass

Teema: Vaba teema – „Võta Vabalt“ saadik

Kuna kampaania tegevuste käigus on lapsed juurde saanud palju uusu teadmisi ja oskusi, siis otsustasime neid jagada ka sõpradele ja tuttavatele, pereliikmetele.
Кол. голосов:  59
Kelluke

Teema: Vaba teema – „Võta Vabalt“ saadik

Õhusaaste on üks peamisi keskkonnatervise riske.
Кол. голосов:  26
Kodutütred

Teema: Metsa vabalt

Kodutütred hoiavad metsa ning arvestavad kõikide oma tegevuste juures sellega. Paberit kasutame säästlikult . Seekord kasvatasime ise kodus taimi, panime potti sidruniseemned ja ootame nende kasvamist, väikesed taimed võrsusid ka paprikaseemnetest aga kõige edukamalt kasvas roheline sibul ning vitamiinirikas tubane minimets andis meile jõudu kevadel.
Кол. голосов:  58
Tallinna Rahumäe Põhikooli 1.A klass

Teema: Kodu sisekliima

Distantsõppe ajal veedame suurema osa ajast just kodus, mistõttu oli see hea ülesanne tubase elu parandamise alustamiseks.
Кол. голосов:  21
Varbla II ja IV

Teema: Metsa vabalt

Tundus põnevam.
Кол. голосов:  16


ЗЕМЛЯ 👇

  • Галерея
  • Сортировать по:

Победители конкурса

1 место
Kadrina Keskkooli 3.e klass
https://www.calameo.com/read/00452111101205da76f9e
533
2 место
SULELISED
494
3 место
Jaaniussikesed
476
Tondi põhikooli LÕ
https://www.youtube.com/watch?v=TETjquye7Gw
Teema: Reostuse vabalt

Koduaiad on enam vähem korras, aga aiatagused ja kaugemad kohad, kus jalutame. Lõ klass otsustas, et igaüks suudab vähemalt 2x2 meetrit puhtaks teha. Jagasime üleskutset ka kooliperega! Igaüks koristas, millal sai ja võimalust oli. Usume, et väikesed töösutsakad töötavad natukenegi selle nimel, et prahti enam metsa alla ja teeradade äärde ei tekiks. See, kes kord koristab, ei viska ka prahti enam nii kergekäliselt maha.
Кол. голосов:  95
Sirelivõsud (Võsukese lasteaed)

Teema: Reostuse vabalt

Arutlesime lastega kõik alateemad läbi, sest tähtsad on nad kõik. See alateema tundus laste jaoks kõige huvitavam ja selline asi, mida nad märkavad ise ka koguaeg õues jalutades. Aga tean, et nii mõnedki hakkasid ka elektrit kokku hoidma. 🙂
Кол. голосов:  23
Jaaniussikesed

Teema: Reostuse vabalt

Valisime selle teemat, selle pärast, et see on lihtne ja kättesaadav viis õpetada lastele loodushoidu. Me oleme palju rääkinud lastele prügi sorteerimisest ja ka sellest, et prügi ei tohi maha visata. Nüüd on õige aeg asuda tegutsema.Sissejuhatuseks teemasse lugesime lastele enda välja mõeldud ja koostatud raamatut „Väike Planeet“ . Raamatu saab edaspidi kasutada õppevahendina keskkonna teemade käsitlemisel. Seejärel mängisime prügi sorteerimismängu. Lapsed pidid otsima piltide seast erinevat prügi ja panema õigesse prügikasti. Lasteaias lastega koristasime lasteaia teritooriumit. Lapsed koos oma peredega koristasid omal valikul erinevates kohtades. Kes oma kodu või maakodu ümbruses, kes koristas metsa all. Kes oma kodu lähedas pargis.Kes koristas prügi tee ääres. Kokku koristasime üle 4 hektari erinevat maad.Lastega koos prügi koristamine näitab lastele, mis on prügi loodusele. Lapsed saavad aru, et see ei ole hea ja seda tuleb koristada. Lapsed õppivad, et iga inimene suur ja väike saab midagi teha looduse heaks, et loodus oleks meil puhas. Prügikoht pole metsades, põldudel, veekogudes, parkides. Prügi koht on prügikastis.
Кол. голосов:  476
Rohetiim

Teema: Reostuse vabalt

Valisime antud teema, et loodust puhtamaks muuta. Samuti soovisime oma tegevusega innustada ja julgustada ka teisi. Seda siis kas ka loodusest prügi koristamise näol või, et väike kommipaber jääks tasku kuni prügikastini.
Кол. голосов:  18
Jaaniussikesed

Teema: Vaba teema – aita vabalt

Aitame hoida meie veekogud puhtana. Räägime lastele kui ohtlik on visata maha prügi veekogude ääres. Prügi sattub vette, koguneb veekogude põhjal . Vees võib prügi sattuda kalade organismi ja kahjustada nende tervist. Loomadele, kaladele ja lindudele on vesi vajalik , et elada ja kasvada. Elus organismid vajavad puhast vett. Vesi mis on reostunud inimtegevuse tagajärjel eluks ei sobi.
Кол. голосов:  344
Mesilinnud

Teema: Ülejäägi vabalt

Arvestades praegust eriolukorda, on mõistlik poes käimiste arv viia miinimumini. See oli hea võimalus mõelda välja nädalamenüü ning planeerida oma toiduvarud ette, püüdes leida esmalt kasutust kergemini riknevatele toiduainetele. Munad tulevad meil küll oma kanadelt, kuid muus osas teadsime, et meil on kindlasti võimalik kasutada toiduaineid targasti, ilma arutult raiskamata. Lisaks oli see ka hea võimalus söögitegemisel abiks olla ning koos kokata!
Кол. голосов:  19
Mesilinnud

Teema: Vaba teema – aita vabalt

Karantiin ja isoleeritus on meie vanaemale ja vanaisale väga raskelt mõjunud - nemadki igatsevad telefonikõnede asemel juba taas lapselastega kohtumist ja meie tegemistest osa saamist. Aitasime veidi nende igatsust leevendada ja joonistasime neile koos pildid, mille neile ukse taha toimetasime. Hoidkem ja hooligem oma lähedastest!
Кол. голосов:  21
Vastseliina Gümnaasiumi 2.b
https://issuu.com/kertuuibo/docs/elekter_meie_eludes
Teema: Elektri vabamalt

Elekter on iseenesest võtav elu osa. Tihti aga me ei mõtlegi sellele, kui palju elektriseadmeid meil kodus kasutuses on või kui palju me oma käitumisega elektrit üleliia kulutame. Vastseliina Gümnaasiumi 2.b klass viis läbi erinevaid elektrialaseid tegevusi: õppisime tundma elektriseadmeid; tegime oma peredele uurimistöö elektriseadmete ja tarbimise kohta kodudes; kirjutasime lugusid sellest, milline oleks üks elektrita päev; panime kirja viisid, kuidas me ise saame elektrit säästa. Kõik need tegevused köitsime kokku kogumikuks. LOE KINDLASTI!
Кол. голосов:  459
Rukkilille Herilased

Teema: Elektri vabamalt

Valisime just selle teema, sest suuname lapsi märkama, kuidas inimese tegevus mõjub enda tervist ja ümbritsevat ökosüsteemi, õpetades säästlikult kasutama eluks vajalikke ressursse, ilma elusolendite ja taimede keskkonda kahjustamata.
Кол. голосов:  86
Nurme kooli TT klass

Teema: Reostuse vabalt

Möödunud nädalal kevadist roheluse tärkamist otsima minnes märkasid õpilased kurbusega, et igal pool nõnda palju prügi vedeles. Lapsed otsustasid oma kodupaiga teeääred oluliselt puhtamaks kraamida. Järgmisel päeval võeti kaasa tühjad kotid, kindad ja igaks juhuks ka desinfitseeriv vahend ning töö võis alata. Õpilased korjasid maast üles tühjad pudelid, vanad plekkpurgid ja muud pakendid, mida nad tegelikult ju ise sinna visanud polnudki. Pärast said õpilased lahendada reostuse teemalise töölehe.
Кол. голосов:  66
Kadrina Keskkooli 6.a klass

Teema: Vaba teema – aita vabalt

Valisime teemaks SUITSETAMISE VABALT. Selle teema valik tuli meil väga kiiresti, sest meie arust on suitsetamine väga suur probleem inimeste jaoks. Meie eesmärk oli päästa inimelusid ja vähendada suitsetajate arvu. Mida vähem on suitsetajaid, seda vähem on surnuid.
Кол. голосов:  43
Kadrina Keskkooli 6.a klass

Teema: Reostuse vabalt

Meie eesmärk oli vähendada prügi vabas looduses ja anda märku inimestele, et nad hoiaksid loodust ega viskaks prügi maha ning korjaks prügi üles, kui nad seda leiavad mittesobivas kohas. Väga oluline on, et kõik inimesed saaksid üheselt aru ja hoiaksid loodust.
Кол. голосов:  148
Kadrina Keskkooli 3.e klass
https://www.youtube.com/watch?v=jgHHjP0h-5M&feature=youtu.be
Teema: Vaba teema – aita vabalt

Meie projekti märklauseks on SEGADUSE VABALT. Kui soovime muuta oma käitumist, siis kõige lihtsam on harjutamisega alustada oma kodus. Selleks, et saaksime tulevikus teha suuri tegusid ja aidata planeeti Maa, siis alustame varakult väikeste sammudega. Hoolime, märkame ja tegutseme! Kui hoolime oma kodust, siis läheb meile korda ka oma kodukoha ümbrus. Õppides korda looma ja hoidma, ei tõuse meie käsi ka tulevikus loodust reostama.
Кол. голосов:  72
Tondi põhikooli LÕ

Teema: Elektri vabamalt

Elektritarbimine on iseenesest mõistetav ja selle peale ei mõtle me peaaegu üldse - ainult vanemad, kui arvet tasuvad. Kuidas saab asi mida me ei näe ega tunne meie planeedile liiga teha.
Кол. голосов:  68
Vastseliina Gümnaasiumi 2.b
https://drive.google.com/file/d/1XmBvfaJ43ykiZrpqo1RZJD_2o0nzExLj/view?usp=sharing
Teema: Vaba teema – aita vabalt

Aitamine - see on üks igapäeva osa. Hetkel oleme sunnitud olema igaüks oma kodus ja seeõttu kedagi ühiselt aidata on keerulisem. Seetõttu otsustasime aidata seda, mida me oma kodust kõige paremini aidata saame - MAAKERA. Aitame maakera sellega, et proovime olla loodussõbralikumad ja rohelisema eluviisiga. Iga õpilane andis 3 lubadust, mida tema selleks ära teha saab. Need 3 lubadust läksid kirja igaühe rohelisele jalajäljele.
Кол. голосов:  426
Tondi põhikooli LÕ

Teema: Väljasuremise vabalt

Ehkki inimkond järjest suureneb, toimub see paljude teiste liikide arvelt. Meid on palju, me reostame märkamatult - mis see üks koni enam teeb? Aga koni ei lagune ja tapab loomi, linde kalu ja meid endidki!
Кол. голосов:  83
Kastan

Teema: Reostuse vabalt

Hoolime loodusest ja käitume looduses olles mõistvalt ning hoolivalt nii teiste inimeste kui ka looduse vastu.
Кол. голосов:  104
Kadrina Keskkooli 3.e klass
https://www.calameo.com/read/00452111101205da76f9e
Teema: Ülejäägi vabalt

Toidu raiskamine on paljudes maades suureks murekohaks. Toitu ostetakse suurtes kogustes kokku ja visatakse hiljem lihtsalt ära. Samas väga paljud inimesed maailmas nälgivad. Ka meil Eestis on palju peresid, kus toiduga priisata ei saa. Meie soovime olla edaspidi toidu tarbimisel ja valmistamisel tähelepanelikumad ning püüame leida võimalusi, kuidas säästlikult tegutseda. See vähendab oluliselt ülejääke, mida ära visata, mõjub hästi nii meie vöökohale kui ka rahakotile. Pealegi on koos perega süüa teha päris tore!
Кол. голосов:  533
Mängupesa

Teema: Reostuse vabalt

Hoida enda ümbritsevat keskkonda puhtana ja keemia vabana.
Кол. голосов:  38
Nurme kooli TT klass

Teema: Vaba teema – aita vabalt

Kokku sureb igal aastal ca 1 miljon looma ja lindu kilekotijäänuste allaneelamise tagajärjel.. Linnud surevad nälga noka külge takerdunud kile tõttu Kilekotid on ohuks, kui loomad söövad toidu järele lõhnavaid kilekotte. Tihti loomad ja linnud takerduvad kilesse ja surevad seeläbi. Ka kilepaelad, pudelikillud jne on loomadele väga ohtlikud.
Кол. голосов:  47
Pilvetriinud

Teema: Vaba teema – aita vabalt

Meie valisime seekord vabaks teemaks KOMMIVABALT ja aitame sellega iseenda hambaid ja hoiame tervist!
Кол. голосов:  44
Kristiine Rohelised

Teema: Reostuse vabalt

Oleme lastega väga palju rääkinud prügist, looduse reostamisest ja kuidas me ise saaks seda vähendada või ära hoida. Nüüd tahtsime ka ise reostuse vähendamisse oma panuse anda.
Кол. голосов:  18
Nurmenukk

Teema: Reostuse vabalt

Meie rühma lapsed teavad kui oluline on puhas loodus. Oleme jalutuskäikudel märganud, et tee ääres ja metsas on vedelemas plastpudeleid, kilekotte ja muud prahti. Oleme need kokku kogunud ja prügikasti pannud. Lapsed ei mõista, miks inimesed jätavad endast maha prügihunniku, nende arvates on ju lihtne ja loomulik enda järelt ära koristada. Lapsed leiavad, et see on hoolimatu käitumine. Jakole meeldis loodust puhtaks teha koos perega. Markose koristatud on koolitagune metsarada ja teeääred. Nüüd on neil perega jalutama minnes terve rull prügikotte alati kaasas. Kaisa koos õega puhastas matkarada. Karl on reostuse vähendamise poolt. Helena “saagiks” sai 2 kotti plastik-ja klaaspudeleid ning muid pakendeid. Helena osales ka teemas Väljasuremise vabalt. Kuna kõik konnad on kaitsealused liigid, siis Helena abistas konni tee ületamisel, vältimaks autode poolt laiaks sõitmist. ME HOOLIME!
Кол. голосов:  120
Päike

Teema: Reostuse vabalt

Lüllemäe Põhikooli 2. klass mõistab, et loodust peab hoidma puhtana. Varasemalt on kool korraldanud ülekoolilist prügijooksu. Sel aastal vaatlesime metsa ja veekogu ümbrust (taimed, loomad jms) ning üksi või koos perega õppekäigul käies korjasime ühtlasi ka kokku silma jäänud väikeprügi. Õppisime, kuidas jäätmeid õigesti sorteerida. Seejärel loendasime, kui palju ja missugust prügi tekkis õpilaste kodus kolme päeva jooksul. Teema on meile oluline, sest võtsime endale eesmärgiks märgata inimese käitumist looduses. Tahtsime anda oma panuse, et looduses vedelev prügi ei kahjustaks metsloomi ja reostaks loodust.
Кол. голосов:  48
Tallinna Rahumäe Põhikooli 1.A klass

Teema: Väljasuremise vabalt

Uurisime, millised liigid kuuluvad Eesti kaitsekategooria liikide sekka ning joonistasime loomadest pilte. Mõtlesime, kuidas saame panustada kaitsekategooria loomaliikide säilimisse. Toetasime omalt poolt Eestimaa Looduse Fondi selleks, et kaitsta ohustatud liike ja nende elupaiku, Eestile omaseid loodusmaastikke ja kooslusi.
Кол. голосов:  26
Öökullid

Teema: Vaba teema – aita vabalt

Öökullide õpetajad on suured loomasõbrad. Lapsevanematele sai idee välja käidud, et aitaks mõnda loomadega seotud organisatsiooni. Vanemad pakkusid välja kaks ideed, õpetajad ühe ning toimus hääletus. Hääletuse käigus selgus, et enamus soovis aidata Paides asuvat MTÜ Paikassi. Tegemist on kassitoaga, kus saavad sooja, hellust ja abi hüljatud kassid. Õpetaja võttis ühendust Paikassi vabatahtlikuga ning saime teada, mida vajatakse. Õpetajad korjasid perede väravatest/majade eest kontaktivabalt kokku annetused ning viisid hea ja parema nurrumootoritele.
Кол. голосов:  64
Öökullid

Teema: Ülejäägi vabalt

See alateema sai valitud koos öökullide peredega. Vanemad olid ühehäälselt nõus aitama Järvamaa Toidupanka. Kriisiajal on kindlasti palju peresid, kes abi vajavad. Õpetajad käisid perede väravate/majade juures korjamas kontaktivabalt annetusi kokku ja viisid toiduvaru organisatsioonini, kes toimetab need abivajajateni. Öökullide pered olid väga suurte südametega, annetati suur kogus head ja paremat.
Кол. голосов:  59
Pilvetriinud

Teema: Väljasuremise vabalt

See teema tundus huvitav. Olime lastega varem rääkinud saurustest ja lapsed pärisid ikka, miks neid enam ei ole. Seekord võtsime arutleda, kuidas Eestis lood on.
Кол. голосов:  28
Kodutütred

Teema: Reostuse vabalt

Kodutütardele on keskkonna puhtus väga tähtis .Oma laagrites ja matkadel viime läbi keskkonnaprogrammi millesse kuulub ka liikumisel prügi ülesvõtmine ehk plogging , eesti keeles prügikõnd. Tahame et meid ümbritsev loodus oleks puhas, et linnud ja loomad saaks olla terved . Prügi ( näiteks kilematerjal , kemikaalid, tubakas jne ) on neile ohtlik. Loodusesse vedelema jäetud prahist võib tekkida metsatulekahju või kulupõleng ( klaas , metall, kemikaalid).
Кол. голосов:  55
Sulelised

Teema: Ülejäägi vabalt

Teema osutus valituks, kuna selgus et paljudes meie rühma laste peredes tehakse hoidiseid, küpsetatakse leiba ja peetakse kanu enda tarbeks.
Кол. голосов:  296
Rukkilille Herilased

Teema: Vaba teema – aita vabalt

Kevadel loomad valmistuvad paljunemiseks ja otsivad pesitsemiseks hubased ja turvalised kohad. Väikesed loomad võivad teha enda pesa metsa alla ja veekogude äärde jäetud prügi sisse, millega potentsiaalselt ohustavad oma järglaste elu. Meie õpetame lapsi, et iga elusolend on väärt turvalist elu.
Кол. голосов:  96
Kohtla-Järve Sipelgad

Teema: Vaba teema – aita vabalt

Kevadel kuuleme ja näeme tihti, et lapsed talluvad sipelgaid, ämblikuid ja rebivad vihmausse. Me õpetame lapsi hoidma elusolendeid ja olema empaatilisemad. Igal elusolendil on oma koht ja tähtis funktsioon meie ümber.
Кол. голосов:  147
SULELISED

Teema: Vaba teema – aita vabalt

Teema sai valitud, kuna mesilaste osatähtsus on meie looduses on väga oluline. Mesilastest sõltub meie looduses väga palju.
Кол. голосов:  494
Kohtla-Järve Sipelgad

Teema: Väljasuremise vabalt

Me valisime just selle teema, kuna soovisime tõsta laste ja täiskasvanute teadlikust ning vastutust liikide väljasuremise osas. Samuti me tahtsime teada, kas me tõesti saaksime anda oma panusa.
Кол. голосов:  242
Kelluke

Teema: Ülejäägi vabalt

Toiduraiskamine on ülemaailmne probleem, mis muutub iga päevaga aktuaalsemaks.
Кол. голосов:  37
Potsataja

Teema: Vaba teema – aita vabalt

Учебная программа группы включает в себя программу по экологическому воспитанию детей.
Кол. голосов:  30
Paldiski Rohelised

Teema: Reostuse vabalt

Paldiski kooli võistkond valis kodu lähiümbruse koristamise just sellel põhjusel, et antud tegevus annab kohesed tulemused, kuigi tegevus ise suurt pingutust ei nõua. Ometi mõjub see efektiivselt, sest koristamise järel on näha ja tunda, et oled keskkonna ja oma kodukoha heaks vaeva näinud. See omakorda motiveerib õpilasi tulevikus käituma keskkonnasäästlikumalt. Lisaks sellele on prügi looduses kujunenud suureks põhiteemaks linna sotsiaalmeedia gruppides, selle võrra sai iga osaleja anda oma panuse selle parandamisesse.
Кол. голосов:  153


ВОДА 👇

  • Галерея
  • Сортировать по:

Победители конкурса

1 место
Kohtla-Järve Sipelgad
456
2 место
Sulelised
399
3 место
Vastseliina Gümnaasiumi 2.b
https://issuu.com/kertuuibo/docs/puhastus
362
Tondi Põhikooli LÕ

Teema: Vaba teema – kiusamisvabalt

Seoses koroonaviirusega muutusid tõsiseks probleemiks noorte kogunemised ja kergekäeline suhtumine viiruse tõkestamiseks vajalikesse kokkulepetesse. LÕ klass testis enda ja oma pere suhtumist reeglitesse ja tegi vajalikud järeldused.
Кол. голосов:  27
Tondi põhikooli LÕ

Teema: Ühekordse plasti vabalt

Eesmärgiks oli õpilastes ja nende peredes teadlikkuse tõstmine, miks on mõtekam kraanivett juua ja kuidas kraanivee eelistamine plastpudelireostust vältida aitab. Praktilise tööna leidsid õpilased mõnusaid veekokteilide retsepte, katsetasid neid ja jagasid üksteisega. Lisaülesandena testisid õpilased lõbusa Kahootmänguna oma teadmisi, kuidas kodus vett säästa ning igaüks uuris välja oma koduse veekasutuse kuu aja jooksul.
Кол. голосов:  30
Mängupesa

Teema: Ühekordse plasti vabalt

Säästa loodust plastiku eest. Vee tarbimine oma joogipudelist.
Кол. голосов:  27
Mesilinnud

Teema: Ühekordse plasti vabalt

See teema andis võimaluse märgata kui palju ühekordset plastikut me igapäevaselt tarbime ning ajendas meid tegema teadlikumaid valikuid.
Кол. голосов:  10
Kodutütarde kultuurirühm

Teema: Ühekordse plasti vabalt

Kodutütred tegutsesid ka kraanivevalisid plastivaba teema, kuna see on väga südamelähedane ja tegelikult lihtne moodus muuta oma eluviise keskkonnasõbralikuks. Tegutsedes ise plastivabalt, annab see signaali ka teistele inimestele su ümber. Kodutütred on mitmeid aastaid oma kevadlaagris Teeme ära kampaanias osalenud ja kui nüüd eriolukorra ajal üks neist taas samas metsas jalutamas käis ja märku andis, et metsaalune ja kraavid on taas plastist prahti täis, nagu nad ei oleks seal kunagi koristanud, siis tegi see meele väga kurvaks. Aga ühtlasi andis veel tõuke, et vältides ise plast(prügi) tekkimist, väheneb ka võimalus, et see jõuab loodusesse. Lisaks plastivabale toimetamisele on kodutütarde jaoks ka kraanivee tarbimine pudelivee asemel nii elementaarne, et seda ei hakanud väljakutseks võtmagi, ei olnud millegiga võrrelda 🙂
Кол. голосов:  62
Kadrina Keskkooli 6.a klass

Teema: Keemia vabalt

Meile läks hinge see, et maailmas on liiga palju keemiat. Vesi on selle pärast reostunud.
Кол. голосов:  162
Kadrina Keskkooli 3.e klass

Teema: Vaba teema – kiusamisvabalt

Meie klass on juba sügisest VEPA-klass. Püüame olla sõbralikud ja tähelepanelikud üksteise suhtes. See tähendab seda, et meil on oma visioon - mida me soovime rohkem näha, kuulda, teha ja tunda. Soovime oma klassi ja iseenda sisse rohkem rõõmu, viisakust, sõprust, leppimist, naeratusi. Tahame olla rõõmsas seltskonnas, kus keegi ei tunne üksildust.
Кол. голосов:  85
Nurmenukk

Teema: Keemia vabalt

Keskkonna ja looduse säästmiseks on mõistlik vähem kasutada keemilisi puhastusvahendeid ja leida paremaid võimalusi kodu koristamiseks/puhastamiseks. Kuna lapsed olid eriolukorra tõttu kodus, siis palusime valmistada ja katsetada erinevaid omatehtud puhastusvahendeid. Soodast ja veest segatud küürimispastaga on võimalik puhastada pindadelt mustus ja omatehtud õhuvärskendajaga lõhnastada tuba.
Кол. голосов:  74
Kadrina Keskkooli 3.e klass
https://www.youtube.com/watch?v=199-OPFPgR8&feature=youtu.be
Teema: Ühekordse plasti vabalt

Kasutame igapäevaselt väga palju ühekordselt kasutatavat plasti. Prügikastist leiab nii ühekordseid kilekotte, plastmasstopse, ühekordseid nõusid, plastpudeleid kui plastmassist nuge-kahvleid. Inimeste kaudu jõuab keskkonda väga palju mikroplasti. See mõjub halvasti nii meie kui kogu taime- ja loomariigi tervisele. Saame kõik anda oma väikese panuse plasti vähendamisele. Asendame kilekotid riidest poekottidega, paneme puuviljad riidest kotti, võtame kooli kaasa enda veepudeli, jätame söömas käies joogikõrre võtmata, paneme puhvetist ostetud saiakese võileivakarpi. Iga suur teekond algab ühest väiksest sammust. Meie alustasime oma teekonda, alusta sinagi!
Кол. голосов:  184
Tallinna Rahumäe Põhikooli 1.A klass

Teema: Keemia vabalt

"Keemia vabalt" teema sai valitud just sellepärast, et meie 1.A klassile meeldib põnevaid asju katsetada. Tore oli teada saada, kas kodu saab ka keemiavabalt puhtaks. See ülesanne oli ideaalne distantsõppe ajaks ning õpilased ja lapsevanemad said teada, et looduslikest vahenditest tehtud puhastusvahendid on efektiivsed kui mitte öelda, et palju paremad kui keemiliste koostisosadega vahendid.
Кол. голосов:  22
kodutütred

Teema: Märka vabalt vannitoas

kuna vannituba on koht mida igaüks peab kasutama mitu korda päevas siis meie elu justkui keerleb selle ümber
Кол. голосов:  30
Nurme kooli TT klass

Teema: Vee vabamalt

Kuna magevesi on haruldane ja väärtuslik loodusvara siis see tähendab, et puhast vett ei ole võimalik asendada. Seetõttu peaksime kõik püüdma teadlikumalt käituda.
Кол. голосов:  67
Rohetiim

Teema: Ühekordse plasti vabalt

Valisime antud teema, et oma tarbimisharjumusi muuta ning märgata oma ostudes ebavajalikku ühekordset plasti.
Кол. голосов:  11
Öökullid

Teema: Keemia vabalt

Väikesed öökullid on kõik hetkel kodused. Teame, et praeguses olukorras tegeletakse palju kodus koristamisega. Mõtlesime, et anname vanematele nuputamiseks just selle ülesande - millest valmistada üks hea keemiavaba puhastusvahend. Seda ülesannet said kaasa mõelda kõik meie lasteaia sõbrad, tuttavad. Ülesanne sai postitatud lasteaia facebooki lehele, kus igapäevaselt ootame sõpradelt erinevate ülesannete lahendamisest fotosid.
Кол. голосов:  53
Kadrina Keskkooli 6.a klass

Teema: Vaba teema – kiusamisvabalt

Mõtlesime kiusamise teema peale ning püüdsime üheskoos kaardistada kiusamist. Mida rohkem me seda märkame, seda rohkem oskame ka seda ennetada.
Кол. голосов:  65
Jaaniussikesed

Teema: Keemia vabalt

Eesmärk oli suunata osalejate tähelepanu sellele, et iga keemiline puhastusvahend on saasteaine, mis põhjustab ökoloogilise tasakaalu häireid. Seoses 12. märtsil kehtestatud eriolukorraga 16. märtsist lapsed lasteaeda enam ei tulnud. Tegevusi oli planeeritud aga palju. Otsustasime, et ainuke võimalus tegevuste läbiviimiseks on interneti teel lastevanematega suheldes. Sissejuhatuseks teemasse lastevanematele oli saadetud film „Püha Vesi“. Film veeressursside tähtsusest ja vajadusest. Samuti osalejad otsisid ja jagasid infot ohtliketest puhastusvahenditest ja kodukeemiast. Koostasid nimekirja ökoloogilistest puhastusvahenditest ning jagasid omatehtud puhastusvahendite retsepte. Mõned lapsevanemad jõudsid neid isegi katsetada. Isetehtud puhastusvahendid olid küllaltki head ning neid saab väga effektiivselt kasutada. Uurides seda teemat avastasime, et 22. märts on rahvusvaheline veepäev. Sellel päeval otsustasime, lisaks meie teemale, läbi viia ühe katsetuse. „Kui palju saab üks perekond kokku hoida vett päevas?“ Osalesid 10 perekonda. Igas perekonnas on umbes 4 kuni 6 liiget. Tegime natuke matemaatikat ja katse käigus selgus, et 10 perekonda saab ühe päevaga kokku hoida umbes 1100 liitrit vett.
Кол. голосов:  51
Jaaniussikesed

Teema: Vaba teema – kiusamisvabalt

Mõned inimesed on pikad. Mõned inimesed on lühikesed. Mõnedel inimestel on tedretähnid või prillid. Inimesed on mitme erineva nahavärviga. Mõnedele meeldib tantsida, mõnedele meeldib maalida, teised aga mängivad pilli. Aga igaüks on eriline! Ja Sina ka. Mis teeb sind nii eriliseks? Kas sa näed välja nagu sinu sõber? Muidugi mitte- Sa näed välja nagu sina ise! Neid küsimusi pidid küsima lastevanemad oma lastelt. Lapsed koos lapsevanematega pidid arutlema iga pereliikme omapärasust. Tahtis oli lastele seletada, et iga inimene võib millegi poolest olla eriline ! Pärast lapsed joonistasid endast portree. Usume, et kui me õpetame lapsi märkama endas ja teistes inimestes tugevaid külgi, saame aidata lastel kasvada õnnelikumalt! Õnnelik inimene on rahul endaga ja ei kiusa kedagi! 
Кол. голосов:  50
Timuskid

Teema: Ühekordse plasti vabalt

Maailmas kasutatakse liiga palju ühekordset plastikut ja seetõttu tahame oma panuse anda selle vähendamiseks. Vahetasime tavamähkmed riidest mähkmete vastu, plastikust joogikõrred metallist joogikõrte vastu, puuviljakotid heegeldasin ise taaskasutusest ostetud heegelniidist, toidukile asemel kasutame nüüd silikoonist kaasi ja riidest poekotid õmblesime juba eelmise väljakutse raames
Кол. голосов:  10
Mesilinnud
https://www.powtoon.com/c/clhBqF4Gqk1/1/m
Teema: Vaba teema – kiusamisvabalt

Kiusamise vähendamine meie ümbert on oluline probleem, millega tuleb tegeleda. Lähenesime ülesandele läbi video loomise!
Кол. голосов:  10
Sirelivõsud

Teema: Keemia vabalt

Ühte alateemat oli keeruline valida, lapsed valisid igaüks teema, mis neile rohkem meeldis. Keemia vabalt sai valitud, sest seal sai ise midagi kätega teha ja proovida, mis vahe on, kui kasutada poe vahendit või ise teha. Keemia vabalt kõrval oli teine väga kõnetav teema laste jaoks tarbi vähem vett. Lapsed mõtestasid lahti ja arutasid vee tähtsuse üle, selle üle, et mis siis saab kui vesi otsa lõppeb. Ja mida meist igaüks saaks teha, et vett kokku hoida. Üks kõige lihtsam lahendus on, et hoia vahepeal kraan kinni (st hambapesu ajal, käte pesu ajal, dušši all käies). Ja taimede kastmiseks saab koguda vihmavett.
Кол. голосов:  17
Maarja kirik

Teema: Keemia vabalt

Meile meeldib,et asju saab puhtaks ka ilma keemiata.
Кол. голосов:  11
Vastseliina Gümnaasiumi 2.b

Teema: Vaba teema – kiusamisvabalt

Kiusamine on alati aktuaalne teema. Olles praegu kodus saime lugeda kiusamise kohta, vaadata videoklippe ning mõtiskleda selle üle, mida meie saaksime teha, et oleks vähem kiusamist. Oma mõtted panime kirja plakatitele(kirjutasime, trükkisime, joonistasime, kujundasime), mida kooli minnes jagame ka terve kooliperega.
Кол. голосов:  261
Vastseliina Gümnaasiumi 2.b
https://issuu.com/kertuuibo/docs/puhastus
Teema: Keemia vabalt

Praeguses olukorras veedavad pered palju aega kodus. Ja kui palju inimesi on iga päev kodus, siis tuleb tihedamini ka elamist koristada. Selleks, et keskkonda vähem reostada ja loodust säästa, on mõistlik kasutada puhastamisel ja koristamisel erinevaid loodussõbralikumaid vahendeid, mis meil juba igapäevaselt ka kodus kasutusel on. Äädikas, vesi, sidrunimahl, vedelseep, sooda, ajalehed, tuhk - need on kõik kodused vahendid, mida saame iga päev ära kasutada. Pered panid oma kodused keemiavabad nipid kirja ja valmis "Puhastusnippide kogumik", mis on leitav siit: https://issuu.com/kertuuibo/docs/puhastus
Кол. голосов:  362
Vasalemma Põhikool

Teema: Vee vabamalt

Praegu, kui kõik me õpime distantsilt ja oleme kodudes, tunneme vahel igavust ja igatsust sõprade järele. Samuti kulutame kodus olles rohkem. Seetõttu panime kokku mosaiigi, kus on natuke nikerdamist igavuse peletamiseks ja ideid, kuidas ära kasutada vihmavett ja vett kokku hoida. Igavuse peletamiseks saab teha vanadest munarestidest roose. Vihmavee kogumine - vana 100 liitrine rikkis boiler, kinnitada nii, et sinna koguneb katuselt vihmavesi, ühendada torudega ja autopesu vesi olemas... Ka lilled kastetud.
Кол. голосов:  74
Sulelised

Teema: Vaba teema – kiusamisvabalt

Ära tee teistele kunagi seda, mida sa ei taha, et sulle tehakse! Selline mõte seostus koheselt kiusamisest vabaks teemaga.
Кол. голосов:  399
Sulelised

Teema: Vee vabamalt

Antud teema on aktuaalne kogu maailmas, sest ilma veeta pole elu. Meie lasteaias on korraldatud vee teemalisi päevi. Kuna vesi on väga vajalik inimoganismile, siis 22. märtsil ülemaailmsel veepäeval seadsime meeskonnale eesmärgiks rohkelt vett juua. Samas mõelda ka sellele, kuidas mõistlikult vett tarbida.
Кол. голосов:  338
Kastan

Teema: Keemia vabalt

1. Soovime arendada „rohelise mõtteviisi“. 2. Eriolukorrast lähtuvalt kõnetas enim see teema. 3. Meile meeldib teha katseid. 4. On südamekuu ja pöörame tähelepanu tervislikele eluviisidele, hügieenile. Seekordne kodune ülesanne pani proovile meie kõigi loovuse, kuidas eriolukorras antud teemal rääkida ja tegutseda. Iga nädal saatsime peredele mõtteid, kuidas eriolukorras saavad pered koos avastada, katsetada, uurida ning meisterdada. Üheks soovituseks oli kodus teha katseid teemal „keemia vabalt“. Vahvad pered toetasid meie plaani ning saatsid meile fotosid oma katsetustest. Meie pered uurisid kodus: 1. Kuidas puhastada koduste vahenditega münte? 2. Kuidas dušši nurgas olevat katlakivi eemaldada? 3. Kui peale tee joomist on tass nö parkinud, kuidas tass puhtaks saada? 4. Põranda mopiks sobib ka üksik sokk 5. Kuidas puhastada kamm mustusest?
Кол. голосов:  113
Kristiine Rohelised

Teema: Keemia vabalt

Praegu eriolukorra ajal tundus meile see teema kõike aktuaalseim. Kuna lasteaias töötab praegu vaid 2 valverühma ja õpetajad ning õpetaja abid teevad kaugtööd, siis oligi hea anda koduseks tööks kodu puhastamine looduslike vahenditega.
Кол. голосов:  10
Potsataja

Teema: Vee vabamalt

Детей младшего возраста интересуют различные аспекты связанные с водой.
Кол. голосов:  20
Kohtla-Järve Sipelgad

Teema: Vaba teema – kiusamisvabalt

Meie rühmas on juba 6 aastat kasutusel Kiusamisest Vaba Lasteaed (KVL) metoodika. Lähtume oma tegevustes KVL metoodika väärtustest ning õpetame neid väärtuseid oma lastele.
Кол. голосов:  172
Kohtla-Järve Sipelgad

Teema: Keemia vabalt

Me valise just selle teema, kuna meie lastele meeldib katsetada. Kasutame igapäevaselt väga palju keemilisi aineid, mis on ohtlikud nii inimestele kui ka loodusele. Proovisime kasutada erinevaid keemiavabu ja odavamaid vahendeid. Lapsed said kodukarantiinis katsetada erinevaid võtteid koos vanematega. Lapsed proovisid puhastada nõusid, pliiti ja aknaid söögisoodaga, sidruniga ja äädikaga.
Кол. голосов:  456
Nurme kooli TT klass

Teema: Vaba teema – kiusamisvabalt

Oleme koolis õpilastega arutanud, et vahel me ei pane tähelegi, et see, kuidas me käitume või mida me ütleme, võib kellelegi haiget teha. Teema kordamiseks vaatasid õpilased kodus multifilmi kiusamisest ja sõprusest. Samuti joonistasid õpilased plakatid, mis paneks oma käitumist rohkem jälgima ja kontrollima.
Кол. голосов:  61
Varbla II ja IV

Teema: Vee vabamalt

Praegu on just õige aeg turgutada oma keha vahtramahlaga.
Кол. голосов:  14
Rukkilille Herilased

Teema: Vee vabamalt

Veel on äärmiselt suur tähtsus - ilma veeta ei ole elu. Kuna lasteaia lastele meeldib veega mängida ja eksperimenteerida seadsime endale eesmärki teada saada - mis on vesi, kus leidub vett, missugused on puhta vee omadused, mismoodi vesi looduses ringleb, milleks vesi on vajalik taimedele ja loomadele, kuidas vett kasutab inimene, kuidas satub vesi meie kodudesse. Selleks me katsetasime, arutlesime, jälgisime, vaatasime filmist, kuidas vett puhastada nii enne veekraani sattumist kui ka pärast kasutamist.
Кол. голосов:  62
Kelluke

Teema: Vee vabamalt

Vesi on kõige alus ja hindamatu loodusvara, mille tähtsust ja olulisust mõistame ilmselt alles siis, kui seda napib või kui see on muutunud kasutuskõlbmatuks saastumise tõttu. On vaja tarbida võimalikult vähe vett ja kaitsta veeressursse.
Кол. голосов:  25
Pilvetriinud

Teema: Vaba teema – kiusamisvabalt

Meie rühm on liitunud Kuisamisest Vaba programmiga ning just teisel rühma aastal on paras aeg tuttavaks saanud karud ka endale koju võtta.
Кол. голосов:  57
Päike

Teema: Vee vabamalt

Lüllemäe Põhikooli 2. klass valis teema hääletamise teel. Kodust veetarbimist on hea jälgida, kui õpid terve päeva kodus. Jälgisime ühe päeva vältel tegevusi, mis on seotud veega. Vaatasime, kas nt hambaid pestes jätame vee voolama või keerame kraani kinni. Oma tähelepanekud panime kirja enda valmistatud tabelisse. Vesi on meie tähtis loodusvara ja meist igaüks saab aidata kaasa selle säästmisele.
Кол. голосов:  15
Päike
https://youtu.be/yMc_nQ88vSY
Teema: Vaba teema – kiusamisvabalt

Lüllemäe Põhikoolis on väga olulisel kohal kiusamise ennetamine. Oleme liitunud kiusamist ennetava programmiga "Kiusamisest vabaks!". Nüüd oli hea võimalus kaks projekti ühendada. Kuna kiusata ei sobi mitte kedagi ja mitte kuskil, siis oli tore distantsõppe perioodil keskenduda oma kodus olevate inimeste ja loomade hoidmisele. "Kiusamisest vabaks!" programmis oleme õppinud, et massaaž aitab kaasa heade suhete loomisele ja hoidmisele. Hoidsime meeles ka, et kampaania "Võta vabalt" praegune alateema on "Vesi". Praegusel ajal on eriti oluline käsi pesta. See on eriti hästi näha praegusele kodutööle lisatud vahvas videos, kus Kaspar masseerib oma koera ning pärast seda tormab käsi pesema.
Кол. голосов:  15
Ag5klass

Teema: Keemia vabalt

Kas kodu saab puhtaks ka keemiata. Proovisime teha kastanitest pesupulbrit, soodast ja äädikast küürimispastat, sidrunhappest ja soodast seepi. Muuhulgas keetsime ka natuke jahust liimi. Mõned katsetused töötasid hästi, mõned mitte nii hästi, aga oleme veendunud, et puhta kodu jaoks pole vaja osta poest mürgiseid puhastusvahendeid.
Кол. голосов:  63
Pilvetriinud

Teema: Vee vabamalt

Kuna vesi on meie laste vanusele kõige mõistetavam ja igapäevasem, siis tahtsime seda teemat põhjalikult läbi arutada , analüüsida, katsetada. Alustasime vee ringkäigust looduses, saime teada kust tuleb mage vesi, millised mõjud võivad olla merede ja ookeanide risustamisel loodusele ( kaasa arvatud vee ringkäigule). Arutlesime ka selle üle, miks just mage vesi on oluline nii puudele, põõsastele elusolenditele , ka meile, inimestele. Vaatasime filmist ja piltidelt, et maailmas on suuri alasid, kus ongi vee puudus. Lapsed ei olnud sellele varem mõelnudki, sest meil siin on puhas vesi nii enesestmõistetav.Nii jõudsimegi katseteni:Kuidas meist igaüks saab magedat vett, üht tähtsaimat loodusvara hoida. Jõudsime enne eriolukorda koos teha tilkuva kraani katse. Ühe tunni jooksul tilkudes kogunes kaussi 350 ml vett. Kui see kraan tilguks terve ööpäeva, siis oleks vee kadu terve ämber. Hambapesu katse tegid lapsed kodus koos perega.Sealgi olid tulemused ootuspärased.
Кол. голосов:  54

ПОТРЕБЛЕНИЕ 👇

  • Галерея
  • Сортировать по:

Победители конкурса

1 место
Kohtla-Järve Sipelgad
426
2 место
Kadrina Keskkooli 6.a
355
3 место
Kadrina Keskkooli 3.e
326
Väikeklassikud
https://www.youtube.com/watch?v=A-VyXXw-hE8&feature=youtu.be
Teema: Повторное использование

Valisime teema kuna kajastasime seda klassis ja koolis.
Кол. голосов:  2
Vasalemma Põhikooli VII klass

Teema: Избавимся от форм от свечей

Oleme aastaid küünlaümbriseid kogunud ja kogumispunktidesse saatnud. Aga ikka ja jälle tekib küsimus, kas ilma alumiiniumümbriseta kuidagi ei saa. Meil toimuvad koolis traditsioonilised jõululaadad ja viimastel aastatel on ka seal juba müüdud isetehtud, korduvkasutatavates anumates/purgid/küünlaid.
Кол. голосов:  168
Kadrina Keskkooli 3.e

Teema: Повторное использование

Meie klassis on taaskasutus alati olulisel kohal olnud. Samuti tegeletakse paljudes kodudes taaskasutamisega. 1. Meil kõigil on kodus palju asju, mis seisavad niisama ja lähevad varsti prügimäele. 2. Uusi asju ei pea alati poest ostma, vaid saab ka ise valmistada. 3. Klaasi, tekstiili, plastiku, papi, paberi jm taaskasutamine säästab loodust. 4. Vanade asjade taaskasutamine vähendab prügi tekkimist.
Кол. голосов:  326
Kultuuriryhm

Teema: Повторное использование

Kodutütarde Kultuurirühmas tegutsevad juba väga keskkonnateadlikud tüdrukud, kes juba ammu sorteerivad prügi ning kilekotte praktiliselt ei kasutagi. Seetõttu valisime fookuseks taaskasutuse kui lõputuid rakendusvõimalusi pakkuva teema. Juhindusime tegevuses kodutütardele olulistest eesmärkidest - keskkonnateadlikkus, heategevus ja loovus
Кол. голосов:  60
Kadrina Keskkooli 6.a

Teema: Повторное использование

1. Soovisime saada rohkem teada, mis taaskasutus üldse on. 2. Tahtsime teada, miks ei tohi nii palju uusi asju osta ja ringlusesse saata. 3. Soovisime teada, mis on taaskasutuse eesmärgid. 4. Soovisime anda teadmisi noorematele õpilastele, kes alles avastavad end ümbritsevat maailma.
Кол. голосов:  355
Timuskid

Teema: Избавимся от пластиковых пакетов

Tegelikult hõlmab meie kodutöö kolme teemat: kilekoti vabalt, vanast uus ja uue vabalt. Sest valmistasime riidest poekotte,. Kasutades selleks kardinaid, laudlinu ja seisma jäänud kangaid. Lisaks andis Liisbet vōimaluse isegi pisikestele riidetükkidele ja niidijuppidele, luues neist tüllimaali koti kaunistuseks.
Кол. голосов:  12
Rüblikud

Teema: Повторное использование

Seekordseks trabimise fookusteemaks sai valitud “Uue vabalt” – taaskasutus just seetõttu, et see teema oli meil hetkel aktuaalne. Üks lapsevanem just küsis, et kas ta võib tuua meile rühma mänguasju. Kui me ei soovi, siis viskab ta lihtsalt prügikasti. Meie võtsime kõik vastu. Olime ise mängasjade sorteerimisega algust teinud koos lastega: sorteerisime suurt klotsikasti. Seal oli palju erineva suurusega klotse. Jätsime alles klotsid, mida oli kõige rohkem. Ülejäänusid pakkusime teistele rühmadele, et nad saaksid kokku suuremaid komplekte. Õpetajad käisid ning võtsid meilt klotse. Siiski jäid üle mõningad klotsid, mille viisin uuskasutuskeskusesse, et keegi saaks nendest edaspidigi rõõmu tunda.
Кол. голосов:  56
Ingaklass

Teema: Повторное использование

Oleme taaskasutususku. Kogume kokku peaaegu kõik, mida teised ei vaja ja püüame selle ära kasutada.
Кол. голосов:  53
Larus ridibundus

Teema: Переработка

Valisime ümbertöötlemise, kuna me olime üheskoos uurinud meie ökoloogilise jalajälje kujunemist. Sellega seoses kalkuleerisime välja oma ökoloogilise jalajälje ja püüdsime elad kaks nädalat nii, et see väheneks. Enamasti meil see õnnestus, sest teadlikult vähendasime oma tarbimist ning kasutasime rohkem ühistransporti. Lisaks ökoloogilise jalajälje vähendamisele, püüdsime väikeste tiimidega välja mõelda toredaid ja kasulike tooteid, mis oleks tehtud 99% taaskasutatud materjalidest. Meie väikestes töötubades valmis kaasaskantav tumba (materjalid: käekott, vest, plastpudelid, plastämbri kaas, teip, poroloon), küünlaalus (taldrik ja cd-plaadid), pildiraam (mutrivõti, saeketas, ketist ja rauast jupp ning vana lakk), kaelatugi/padi (kanga jääk ja poroloon), meresokk (vanaraud, mere äärest leitud puutükk, vana lambipesa ning juhe, lambipirn). Kõik meie loodud tootet on igapäevaselt kasutatavad.
Кол. голосов:  47
Maarja kirik

Teema: Переработка

Meie kirikus jääb küünla põlemise järel üle küünlarasva. Teeküünalde topside seest kogume küünlarasva jäägid. ning teeme uued küünlad.
Кол. голосов:  12
Rohetiim

Teema: Избавимся от форм от свечей

Valisime selle alateema, sest see on midagi mida me saame rakendada oma igapäevastes tarbimisharjumustes.
Кол. голосов:  10
5MK

Teema: Переработка

Valisime just selle teema, sest teisi teemasid ei olekski saanud valida. Kasutame ammu riidest poekotte ja kõigile esemetele, mis meil enam kasutust ei leia, üritame leida uue kodu. Ümbertöötlemine on väga tugevalt seotud prügi sorteerimisega ning kuna selles vallas oli meil veel arenguruumi, otsustasimegi selle teema enda jaoks läbi mõtestada.
Кол. голосов:  8
Sirelivõsud

Teema: Переработка

Tegelikult on meil mitu alateemat koos, me korjame alumiiniumist küünlaümbriseid ja enne kui need viia ümbertöötlemisse, peaks need seest küünlajääkidest puhtaks tegema. Lapsed kraapisid need tühjaks ja vanast küünlarasvast sulatasime uue küünla.
Кол. голосов:  43
Jaaniussikesed

Teema: Свободная тема

Vähem asju rohkem ruumi.
Кол. голосов:  109
MESIMUMMID

Teema: Избавимся от форм от свечей

Rannamõisa lasteaed asub looduslikult kaunis kohas ning me viibime väga palju metsas ja mere ääres. Meie jaoks on väga oluline loodust hoida, armastada ja tema heaks ka midagi ära teha: prügi koristamine loodusest, külmadel ja lumerohketel talvedel loomade ja lindude toitmine, okste korjamine ja põletamine(kasutame kokku korjatud oksi õues söögi tegemisel), kuid mis seal salat, ka pikniku pidamisel. Meie kodudes põletatakse väga palju küünlaid ning vahest on põhjust ka rühmas küünal põlema panna. Küünaldest jäävad järgi ümbrised, mida saab korduvkasutada. Kuna oleme leidnud ka prügi koristades väga palju küünlaümbriseid, siis otsustasime, et meie korjame need kokku ja viime ümber töötlemisele. Oleme kaasanud sellesse aktsiooni ka vanemad, sugulased, tuttavad, sõbrad ja sõprade sõbrad. Me ei tea, kust kohast need ümbrised kõik pärit on, aga meil on hea meel need vastu võtta ja ära viia. Veel üks oluline jalajälg meie looduse hoidmisel.
Кол. голосов:  93
Öökullid

Teema: Избавимся от пластиковых пакетов

Õpetajad soovisid näidata lastele, et kasulikum on minna poodi omanäolise riidest kotiga, kui kilekotiga. Otsustasime ise punuda kangastelgedel omale kotikanga, millest õpetaja õmbles kokku poemängu tarbeks koti.
Кол. голосов:  154
Jaaniussikesed

Teema: Избавимся от пластиковых пакетов

Selle teema valisime sellepärast, et see teema on hetkel väga aktuaalne terves maailmas. Kilekotid on väga ohtlikud keskkonnale kuna nad reostavad loodust.
Кол. голосов:  122
Võilille rühm

Teema: Избавимся от форм от свечей

Et meelde tuletada detsembris alguse saanud küünlaümbriste korjanduse teemat - ümbertöötlemine ja taaskasutamine.
Кол. голосов:  11
Kelluke

Teema: Избавимся от форм от свечей

Очень большое количество форм от свечей выбрасывается, тем самым загрязняют окружающую среду. Также, от этого страдает флора и фауна планеты.
Кол. голосов:  38
Rukkilille Herilased

Teema: Повторное использование

Meie meeskond valis selle teema, sest lastel tekkis huvi, kuidas on võimalik pappkaste ja plastiktopse kasutada.
Кол. голосов:  54
Kratid

Teema: Свободная тема

Me püüame rühmas toimetada nii,et joonistus, mis on läinud sassi, ei rändaks kohe prügikasti, vaid sellest saab hoopis uue mänguasja voltida.
Кол. голосов:  33
2.a

Teema: Избавимся от форм от свечей

Teema valisime sellepärast, et juba eelmisel aastal kogusime oma klassiga küünlaümbriseid. Kuigi ei olnud KÜÜNLAÜMBRISE JAHI kampaaniat, arvasime, et see on meie panus säästa loodust prügist. Tallinna Pääsküla Kooli teiste klasside õpilased andsid ka oma panuse. Enne koolivaheaega lugesime kogutud küünlaümbrised kokku. NEID ON 3780 tk.
Кол. голосов:  10
Kohtla-Järve Sipelgad

Teema: Избавимся от пластиковых пакетов

Meie meeskond valis just selle teema, sest hiljuti vaatasime filmi prügi sattumisest veekogudesse ja selle tagajärgedest veeloomade elukeskkonnale. Antud film mõjutas laste vaatenurka ja mõttekäiku. Kilekottide kasutamisega kaasnev probleem liigutab meie meeskonda.
Кол. голосов:  426
Mesilinnud

Teema: Свободная тема

“1 uus = 2 vana uuele elule” reegel viis mõtted kohe oma riidekapi juurde. Nägime selles ülesandes head võimalust teha ruumi uutele riietele ning seejuures kinkida seisma jäänud riietele uus elu.
Кол. голосов:  10
Pokula

Teema: Свободная тема

Kokkuvõte tehtud teemal TAASKASUTUS
Кол. голосов:  41
Pokula

Teema: Свободная тема

Kokkuvõte eelnevalt tehtud teemas TAASKASUTUS.
Кол. голосов:  36
Vastseliina Gümnaasiumi 2.b

Teema: Свободная тема

MÕTLE enne, kui sooritad OSTU. See oli mõte, millest meie lähtusime, kui alustasime osalemist ka oma teises projekti - Räpina aianduskooli "Sõprusetera" projektis. Eelmisel aastal kasvatasime tomateid ja ostsime poest spetsiaalsed potid, mida hetkel enam kasutada ei saa. Sel aastal olime juba TARGEMAD! Kooli kokatädidel oli üleliigseid plastikämbreid ja külvasime oma hernetaimed just nendesse. Ja polnudki poest potte vaja osta! Taaskasutus on tore!
Кол. голосов:  136
Pokula

Teema: Повторное использование

Koristasime lastega jääkmaterjalide kappi. Äkki hüüdis Eliise:" Vaadake, siin kastis on nii palju erinevaid kilekotte. Sorteerime need kõige enne ära!" Päris mitu hunnikut sai erinevaid kotte.Tekkis kohe huvi, kas neid kilesid saab ka kääridega väiksemaks lõigata. Kääridega ribade lõikamine oli üsna raske, samas tekkisid uued mõtted, mida võiks teha lõigatud ribadest. Teeme pokud, punume järjehoidjad ja kottidest võiks veel teha kilepõlled, et ei määriks vesivärvidega värvimisel riideid ära.Proovisime lastega meisterdada ka lilli, kuid see osutus meile raskeks. Meie rõõmuks pakkus meile abi Loore ema Karin, kes tegi imeilusad sinised roosid. Nii ilusad, et võiks kohe naistepäevaks kinkida. Stefani vanaema toodud vana kootud sall ja linikud ahvatlesid meid kohe lõnga harutama. Kerisime ka osa lõnga juba keradesse. Varsti on meil lasteaias vanaemade päev ja kingimure suur. Otsustasime teha midagi harutatud lõngast. Mõte kerida lõnga papist rõngale ja teha pross, oli päris põnev. Pingutus oli väärt asi, said ilusad prossid, mida kaunistasime veel litritega. Pokude meisterdamisele kaasasime ka emad ja oh üllatust: väga ägedad meistriteosed need lõngapokud.
Кол. голосов:  111
Pilvetriinud

Teema: Свободная тема

Näeme, kuidas sünnipäevadel kingitakse poestostetud ninni-nänni. Kingisaajat rõõmustab ehk hoopis midagi kinkija näppudega tehtu. Samas saab kasutada olemasolevaid materjale: purgid, pitsijäägid jne.
Кол. голосов:  45
Pilvetriinud

Teema: Повторное использование

Peame oluliseks teadmist, et asju ja materjale ei tohiks kergekäeliselt minema visata prügi hulka. Erinevaid esemeid kasutada on põnev ja samas hoiame loodusressursse kokku.
Кол. голосов:  51
Pirita Kose Lasteaed

Teema: Повторное использование

Taaskasutus on olnud meie lasteaia jaoks aktuaalne juba palju aastaid. Igal aastal oleme koos laste, personali ja lastevanematega korraldanud näitusi, kus eksponaatideks on taaskasutavatest materjalidest valmistatud meisterdused, näputööd, tarbeesemed, mänguasjad jne. Selle aasta näituse teemaks oli "Vanast uus".
Кол. голосов:  72
SULELISED

Teema: Свободная тема

Kuna munakarpe tekib majapidamisse pidevalt juurde, siis leidsime neile praktilise väärtuse. Munakarpidest meisterdasime roosikujulised süütetabletid, mida immutasime küünlarasvaga, et need paremini süttiks. Lapsevanematel oli pakkuda läbipaistvaid märke ja nendest meisterdasime vanaemadele rinnamärgid. Rinnamärke kaunistasime küünlaümbrisest välja lõigatud lillekestega.
Кол. голосов:  218
SULELISED

Teema: Избавимся от форм от свечей

Selle teema valisime sellepärast, et igal aastal kogume oma rühmas küünlaümbriseid. Oleme kogunud ka siis, kui pole kampaaniat. See on üks viis säästa loodust prügist. Lastele on kogumise lõpp alati rõõmu pakkunud, sest kasutame neid enne ära viimist õppetegevustes (loendame, ehitame torni, proovime erinevaid kujundeid teha). Katsetasime küünlaümbrise vaba küünalt kasutades selleks just looduslikku jääd (jääpurikaid).
Кол. голосов:  270
Nurme kooli TT klass

Teema: Повторное использование

Lapsed said ise oma kätega valmistada endale just sellise eseme - uue koti - nagu neile meeldis. Kotti saavad nad panna asjad, mida neil koolis vaja läheb. Ülesanne oli avatud ja loov ning lõimitud erinevate õppeainetega.
Кол. голосов:  153
Kristiine Rohelised

Teema: Избавимся от форм от свечей

Meie õpetajate ja laste juttudest on tulnud välja, et kodudes põletatakse palju erinevaid (ka metallümbrisega) küünlaid. Siit tuli Rohelise Kooli meeskonnal mõte korraldada lasteaia töötajatele geelküünalde valmistamise töötuba. Kogusime kokku väiksed klaaspurgid ja palusime õpetajatel otsida küünalde kaunistamiseks rühmas leiduvat (looduslikku või taaskasutatavat) materjali.
Кол. голосов:  11
Nurmenukk

Teema: Избавимся от форм от свечей

Meie rühma lapsed osalesid 4 aastat küünlaümbriste kogumisel. Ja ka nüüdki kogume neid, et hoida meid ümbritsevat keskkonda puhtana. Oleme kaasanud lapsevanemaid, kohalikke elanikke, tuttavaid. Sel aastal kogutud tühjad küünlaümbrised viime ise jäätmejaama. Kogumise käigus panime tähele, et tühjakspõlenud ümbriseid koguneb ikka väga suur hulk. Lapsed on teadlikud prügi sorteerimisest ja taaskasutusest.
Кол. голосов:  294
Keskkonnalapsed

Teema: Избавимся от пластиковых пакетов

Kuna meie meeskonna kaks liiget on juba loobunud ammu kilekottide kasutamisest siis otsustasime et haarame oma seltskonda ka kolmanda liikme ning valgustame ka teda sellel teemal.
Кол. голосов:  43
Poku

Teema: Переработка

Lastel oli huvi, mis saab kasutatud paberiga teha? Meil oli värvilise paberi jääke, salfräti paberi karp, vana faksi masina paber, ajalehti.
Кол. голосов:  59
Mesilinnud

Teema: Повторное использование

Antud teema jäi teistest paremini silma just koostegutsemise võimaluse tõttu. Leidsime kolm tühjaks saanud pappkarpi (kohukese kohvrit), mis muidu leiaks tee paberiprügisse või tulehakatuseks ning märkasime, et nendest saaks hoopis toreda sahtlisüsteemi luua.
Кол. голосов:  19
Tondi põhikooli LÕ

Teema: Свободная тема

Tondi põhikooli tööharjutusklassi ülesandeks on 4 korda nädalas serveerida puuvijavahetunnil kaasõpilastele juur-või puuvilja. Selle töö käigus tekib ligikaudu 3 kg biojääke ühes päevas, so 12 kg nädalas. Ühe tööharjutusklassi õpilase vanemad peavad kanu ning neile kanakestele mekib selline toidukraam lausa gurmeena. "Võta vabalt" kampaania raames tekkis meil koostöö, et kõik õunasüdamed ja koored sorteeritakse eraldi anumasse, mis õhtuks kanakeste lauale jõuab.
Кол. голосов:  13
Vastseliina Gümnaasiumi 2.b

Teema: Избавимся от форм от свечей

Valisime just selle alateema, sest teiste teemadega oleme oma õppetöös juba kokku puutunud. Kilekoti asemele oleme endale kaunistanud ära trükkimise tehnikas riidest kotid. Samuti oleme taaskasutanud vanu riideesemeid ja neid veidi disaininud, et anda neile uus hingamine. Ja vanade riideesemete ümbertöötlemisega hakkame tegelema aprillikuus, kui hakkame ise õmblema sokijäneseid.
Кол. голосов:  176
Mängupesa

Teema: Избавимся от пластиковых пакетов

Säästame loodust.
Кол. голосов:  28
Ag5klass

Teema: Повторное использование

Sest meid huvitas, kuidas me saaksime teha plastikpudelist midagi huvitavat ja kasulikku.
Кол. голосов:  125
Varbla II ja IV

Teema: Свободная тема

Saab uuesti kasutada vanu tasse, pähkli koori jne Tass+küünlasisu= vahva küünal
Кол. голосов:  15
Varbla II ja IV

Teema: Повторное использование

Lindudele on vaja praegu mõelda. Tavaliselt visatakse piimapakk ära, aga nüüd saab uuesti kasutuse.
Кол. голосов:  41
Tondi põhikooli LÕ
https://youtu.be/zO5O5waiTmg
Teema: Избавимся от пластиковых пакетов

Harjumuse muutmiseks on probleemi teadvustamisest vähe. Püüame oma tegevusega toetada olemasolevate kottide taaskasutamist. Ka kilekotti saab korduvkasutada!
Кол. голосов:  13
Kastan

Teema: Повторное использование

Osadel lastel puudus pidžaamakott ja nii sai iga laps omale vajaliku koti ise valmistada. Oma tehtud kotiga on toredam on poemängu mängida .
Кол. голосов:  126
Päike
https://youtu.be/BpQR-6Xu63Q
Teema: Свободная тема

Vaba teema – emotsiooni vabalt vailsime, kuna see lõimib hästi meie üldõpetuses käsitletava teemaga "Asja väärtus ja hind". Kas ostan ostukampaania ajal kõike, mis silma jääb või teen kaalutletud oste?
Кол. голосов:  13
Päike

Teema: Повторное использование

Lüllemäe Põhikooli 2. klassi jaoks on oluline jäätmeid sorteerida. Meie klassis oli paberiprügi jaoks pappkastist tehtud Oravake. Kuid sõbrake väsis ja läks katki. Õpetajal leidus parasjagu üks tühi pappkast. Otsustasime seda taaskasutada ja klassi uue paberiprügi kogumise koha meisterdada. Valmis lõbus prügikast "Konnake". Lisatööna taaskasutati pudelikorke, et teha tavaprügikasti jaotur (olmeprügi ja kompost).
Кол. голосов:  50
Kratid

Teema: Повторное использование

Meil on rühma kogunenud mängu- ja õppevahenditest järgi jäänud suuri pappkaste ning ühe lapsevanema poolt toodud Lego katalooge. Oli juba ammu mõttes meisterdada pappkastidest mänguasjakastid. Kui lapsed saavad midagi oma kätega valmistada ja ise millegi vajaliku loomisel abiks olla, siis õpivad nad ka nii enda kui teiste tööd ja ümbritsevat kekkonda paremini väärtustama.
Кол. голосов:  14
Roheliste Südamete klubi

Teema: Свободная тема

TARBIMINE- ENERGIA KOKKUHOIU VÕIMALUSED Tegemist oli rahvusvahelise Sooja Kampsuni nädalaga, kus iga rühm kaunistas ühe kampsuni ja räägiti energia kokkuhoiu võimalustest. Klubi uuris ka erinevaid energialiike ning otsustasime lasteaias teha kontrolli ankeedis näidatud olukordadele.
Кол. голосов:  5
Tallinna Rahumäe Põhikooli 1.A klass

Teema: Переработка

Koolis toimus teadusnädal teemal "Tarbin mõistlikult ning vähem, sest #minavastutan" ning meie klassis oli luubi all "Prügi teke ning selle ümbertöötlemine". Tänased noored saavad muuta homset maailma! Iga samm on oluline! 1.A klass õppis prügi õigesti sorteerima, oma tarbimist vähendama ning selle teema raames külastasime Eesti Pandipakendit. Ühiselt kogu klassiga tegime klassi eraldi papi ja paberi jaoks kogumiskasti.
Кол. голосов:  39
Подписаться на рассылку
Организатор кампании
Спонсор кампании