Sel aastal möödub 50 aastat Maa päeva esmakordsest tähistamisest.

Maa päeva tähistamine sai alguse 1970. aastal Ameerika Ühendriikides, kus miljonid ameeriklased protestisid tänavatel keskkonna saastamise vastu. Sellest on välja kasvanud planeedi suurim keskkonna eest seisev kodanikuüritus, mida peetakse igal aastal 22. aprillil.

Tänapäeval tähistatakse Maa päeva kogu maailmas mitmesuguste ürituste ja ettevõtmistega, mille eesmärgiks on juhtida inimeste tähelepanu keskkonnaprobleemidele, milleks on kliima soojenemine, õhusaaste, liigne energia tarbimine, autostumine, agraarühiskond jpt. 

Juubeliaasta fookuseks on kliimamuutused.

Kliimamuutustega tegelemisel on meeletud väljakutsed, aga ka suured võimalused ning just need on tõstatatud 50. aastapäeva põhiteemaks. Kliimamuutused on suurim väljakutse inimkonna tulevikule ja elu toetavatele süsteemidele, mis muudavad meie maailma elamiskõlblikuks.

2020. aasta lõpus oodatakse, et riigid suurendaksid oma riiklikke kohustusi 2015. aasta Pariisi kliimamuutuste kokkuleppe osas. Nüüd on aeg, et kodanikud nõuaksid suuremat ülemaailmset sekkumist kliimakriisiga toimetulemiseks. Kui kõik riigid ühiselt selle nimel ei tegutse, on see ohuks kogu meie tulevastale põlvkondadele ning nende tulevikule. Selle aasta Maa päeva raamas toimub erinevaid ettevõtmisi, milles saab kaasa lüüa igaüks, kellel huvi on.

Maa päevast ja selle tähistamisest maailmas saab täpsema ülevaate veebilehelt: www.earthday.org 

Liitu uudiskirjaga
Kampaania korraldaja
Kampaania rahastaja