KAMPAANIAS OSALEMINE

Millal on viimane aeg kampaaniaga liitumiseks?
Kampaanias osalemiseks tuleb võistkond registreerida ja seda saab teha kuni 30. aprill 2020 (k.a.).

Kas registreerimine kohustab ka päriselt osalema?
Registreerimine ei kohusta päriselt osalema, kuid soovitame seda siiski teha, et ühiselt midagi koos teha ja uusi teadmisi ammutada.

Kas võin kampaanias üksi osaleda?
Ei. Kampaania eesmärk on kaasata kaasata kõiki eestimaalasi ning motiveerida läbi selle meeskonnas ühiselt panustama. Koos tehes on mõju palju suurem kui üksi panustades.

Kui mitmest liikmest võistkond koosneda võib?
Igas koosseisus peab olema vähemalt 3 liiget, kellest 1 on koosseisu eest vastutav täiskasvanud isik.

Kas kõik osaleda soovivad inimesed peavad registreerima ükshaaval?
Ei, osalejad registreeritakse koosseisude ehk võistkondadena vastutava täiskasvanu poolt. 

Kas võistkonnal on maksimaalne liikmete arvu piirang?
Ei, võistkonnal ei ole piirangut maksimaalses liikmete arvus. Oluline on, et oleks vähemalt 3 liiget, kellest 1 on koosseisu eest vastutav täiskasvanud isik.

Kas kõik võistkonna liikmed peavad kodutöös kaasa lööma?
Jah, see on eesmärk, et kõik võistkonna liikmed panustavad kodutöös ja seeläbi omandavad uusi teadmisi. Võistkonna liikmete kaasamise eest vastutab võistkonna esindajaks märgitud täiskasvanu.

Kas osaleda võivad ka võistkonnad, mille liikmed ei ole samast perekonnast või klassist/koolist?
Jah, osaleda võivad ka lihtsalt sõpruskonnad.

Kui kaua on  aega kampaania kodutöödega tegeleda?
Fookuste all välja toodud kodutöödega on aega tegeleda kuni 17. mai 2020. Vaata täpsemaid tähtaegu SIIN.

KODUTÖÖS OSALEMINE

Kas peab osalema kõikide nädalate kodutöödes?
Ei, pea. Iga fookuse alt tuleb välja valida 1 endale meelepärane kodutöö ning kui soovi on, siis lisaks osaleda ka “vaba teema” täitmisel, sest vaid nii on võimalik koguda hindamisel maksimumpunktid.

Kas ühe fookuse lõikes võib osaleda mitmes kodutöös?
Jah, võib osaleda mitmes kodutöös, aga siin tuleb arvestada, et hindamisele saab saata ühe fookuse raames vaid 2 kodutööd, millest 1 on “vaba teema” ning teine vaba valik nädalateemade alt.

Mis juhtub, kui ma ei osale ühes või mitmes fookuses?
Sellisel juhul ei ole võimalik saavutada kampaanias maksimumpunkte.

Kui ma ei leia fookuse teema lõikes sobivat kodutööd, siis kas võin sarnasel teemal ise uue kodutöö välja mõelda?
Ei, kodutöö peab olema valitud fookuse teemade seast, sest vaid nii on kõik tööd hindamisel ühtsetel alustel. Kui soovite teha lisaks mõnda tööd, siis võite ka neid meile saata ja esitame neid Facebooki lehel teistele inspiratsiooniks, aga hindamisele need siiski ei lähe. Need tööd tuleb edastada sellisel juhul meilile info@votavabalt.ee 

TÖÖDE ESITAMINE JA HINDAMINE

Millal ja kuidas tuleb esitada kodutööd?
Iga fookuse all oleva kodutöö tuleb edastada kindlaks kuupäevaks: tarbimine kuni 5.märts, vesi kuni 5. aprill, maa kuni 5. mai ning õhk kuni 20.mai. Täpseid reegleid esitamiseks leiad SIIT.

Mis juhtub, kui ma ei esita õigeaegselt kodutööd?
Kuna tööde esitamiseks on piisavalt palju aega, siis soovitame kindlasti esitada see õigeaegselt, sest vastasel juhul ei pääse töö hindamisele ning seeläbi kaotate vajalikke punkte. 

Kuidas toimub kodutööde hindamine?
Kodutööde hindamisel lähevad arvesse võistlusel osalemine, tööde esitlemine ja vormistus, õigeaegne esitamine, vaba teema käsitlemine ning rahva ja žürii hääletus. Kokku on võimalik saada 40 punkti. Vaata täpsemalt hindamissüsteemi SIIT.

Kuidas lisada kodutöös hindamisele rohkem faile kui 1?
Kodutöös saab esitada VAID ühe pildi või video, mis kajastab tehtud tööd või annab edasi tegevustest saadud emotsiooni. Kui soov on edasi anda rohkem kui üks pilt võimaldab, siis soovitame teha piltidest kollaaž ning edastada see ühe pildina. Kollaaži tegemiseks kasuta seda tööriista SIIN. Pilti võib asendada ka videofailiga (Youtube, Vimeo vms), mille pikkus on kuni 1 minut ja see peab kajastama tehtud tööd või andma edasi tegevustest saadud emotsiooni.

MUU

Mis ma kampaanias osalemisest saan?
Iga osaleja saab anda oma hindamatu panuse keskkonna hoidmisele ning tõsta keskkonnaalaseid teadmisi. Lisaks premeerime tublimaid võistkondi juunis toimuval lõpupeol ning loosime välja hulganisti eriauhindu kõigi osalejate vahel, kes kampaania raames oma panuse on andnud. Samuti pakume kõigile kampaanias osalejatele erinevate koostööpartnerite juures soodushindasid või eripakkumisi.

Kes on kampaania korraldaja?
Kampaaniat korraldab MTÜ Tuleviku Heaks, registrikood 80407224, Asunduse 15-34, Tallinn 11416. ning rahastab SA Keskkonnainvesteeringute Keskus, registrikood 90005946,  Narva mnt 7A, Tallinn 10117. 

Kui Sa ei leidnud oma küsimusele vastust, loe kampaania tingimusi SIIT või võta meiega ühendust aadressil info@votavabalt.ee 

Liitu uudiskirjaga
Kampaania korraldaja
Kampaania rahastaja